You are here
Home > newsy > Polsko – amerykańska umowa otwiera drogę dla „MBA managera turystyki”

Polsko – amerykańska umowa otwiera drogę dla „MBA managera turystyki”

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej oraz amerykański Uniwersytet Antioch poinformowały o podpisaniu umowy o współpracy. Oprócz wymiany edukacyjnego know-how, kreowania nowych, międzynarodowych profili studiów wyższych oraz projektów badawczych, memorandum zakłada uruchomienie pierwszego w Polsce MBA w zakresie turystyki. Umowa już dziś uznawana jest za krok milowy w rozwoju branżowych studiów specjalistycznych.

„MBA Zrównoważonego Rozwoju i Ekologii“ będzie najwyższym poziomem edukacji turystycznej i to nie tyko w Polsce. Amerykanie dostarczą sprawdzony model kształcenia oraz wiedzę z zakresu zarządzania i organizacji biznesu, zaś wkładem WSTiE będzie najwyższej jakości specjalistyczna edukacja w zakresie turystyki. W końcu kadry menedżerskie w naszym kraju będą mogły uzyskać wiedzę i tytuł gwarantujący sukces na wymagającym rynku usług turystycznych – mówi Maria Grzechynka, kanclerz Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii.

Obie uczelnie planują rozwijać współpracę także w zakresie praktycznego zdobywania doświadczenia on the spot. W Polsce organizowane będą study tours dla studentów i absolwentów amerykańskiego uniwersytetu, a szczególny nacisk położony zostanie na aktywny i edukacyjny aspekt wizyty. Harmonogram zakłada m.in. merytoryczne wykłady, odczyty, warsztaty oraz ćwiczenia terenowe z udziałem największych nazwisk w branży.

Studia w ramach tych dwóch uniwersytetów dadzą studentom możliwość wykorzystania innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii jest jedną z najlepszych turystycznych szkół wyższych, ponieważ jako jedyna oferuje kształcenie praktyczne, odpowiadające rzeczywistym potrzebom rynku. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca zagwarantuje absolwentom umiejętności i wiedzę, pozwalające skutecznie konkurować na rynku pracy w Polsce i za granicą – dodaje Felice Nudelman, kanclerz Uniwersytetu Antioch.

Uniwersytet Antioch funkcjonuje od 1852 roku. Uczelnia, mająca swoją główną siedzibę w Los Angeles, jest ciągłym źródłem innowacji w dziedzinie edukacji wyższej. Oprócz międzynarodowego programu studiów doktoranckich dla osób dorosłych z całego kraju oraz świata, uniwersytet oferuje naukę na terenie pięciu kampusów w czterech stanach, a także przez Internet.

Polsko-amerykański MBA to kolejny projekt Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii z Suchej Beskidzkiej. Na początku marca uczelnia uruchomiła pierwsze w Polsce praktyczne studia podyplomowe „Menedżer Hotelu”. WSTiE od trzech lat jest numerem 1 w rankingach uczelni turystycznych w Polsce i nieustannie dba o utrzymanie światowego poziomu kształcenia kadry zarządzającej branżą turystyczną.

Dodaj komentarz

fourteen + 14 =

Top